Коли народжується мрія: історія успіху
Коли народжується мрія: історія успіху
У свідомості початківця багато можливостей, у свідомості майстра лише декілька. Свідомість дзен, свідомість початківця.
(Ш. Судзукі).
Коли перший раз ступаєш на татамі, дійсно складно уявити, що колись усього цього не було. Не було чистого покриття, теплого, затишного приміщення і зручних роздягалень. Була галявина з землею і травою замість татамі і був ліс, іноді засніжений, іноді ні, були дні сонячні і дощові, і вітер свистів в унісон із тренувальною зброєю. Усе почалося саме тоді — коли нікому невідомий молодий хлопець, майже підліток, із купкою однодумців не злякався ані холоду, ані інших перешкод, які поставали на його шляху. Не злякався тому, що в нього на противагу цьому були дуже чітка мета й надзвичайно сильна мрія. Завдяки тим подіям, які розгорнулися тоді в далекому 2004 році, сьогодні міцна організація — Федерація Айкідо і Будо м. Кропивницького святкує 10 років свого існування на всеукраїнському рівні.
24-25 лютого 2018 року Федерація Айкідо і Будо м. Кропивницького відзначила свій 10-річний ювілей. Святкування відбувалося в рамках семінару з айкідо під керівництвом технічного директора організації — Беглі Сариєва-Сенсея. Дводенний семінар проводився у м. Києві в «Макото» дожо. Програма заходу передбачала три насичених тренування та культурну частину. Семінар відвідали учні Федерації Айкідо і Будо, а також спеціально запрошені гості.
Чотирнадцять непростих років, сповнених щоденною роботою над розвитком айкідо в Україні, промайнуло з того часу, коли у 2004 році Беглі Сариєв-Сенсей (тоді ще студент-першокурсник Державної льотної академії України), вирішив продовжити свої тренування з айкідо, яким займався в рідному Туркменістані. Його вчителем був Чари Рамазанов-Сенсей, який підтримував лінію айкідо Нобуйоши Тамури-Шихана, одного з найкращих учнів засновника айкідо — Моріхея Уєшіби-Сенсея. Беглі Сариєв-Сенсей приєднується до місцевого клубу айкідо, але згодом залишає його, оскільки його бажанням було продовжувати практикувати айкідо Тамури-Шихана. Разом із декількома однодумцями Беглі Сариєв-Сенсей б’єднуються в клуб «Будокан» (що у перекладі означає «школа Будо»). Через п’ять років на базі клубу була створена і юридично зареєстрована Федерація Айкідо і Будо м. Кропивницького. Тоді ж Беглі Сариєв-Сенсей на свій страх і ризик організовує перший міжнародний семінар під керівництвом Нєбі Вурала-Шихана (7 Дан Айкідо), одного із провідних учнів Тамури-Сенсея. Згодом такі семінари стануть доброю традицією у всій Україні, вони будуть проводитися у Кропивницькому, Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, Севастополі, Ужгороді, Києві.
За 10 років діяльності Федерація виховала близько 200 учнів (серед них 20 чорних поясів), провела більше 50 національних і міжнародних семінарів, організувала дитячі фестивалі та інструкторські курси. Учні Федерації Айкідо і Будо систематично беруть участь у щорічному міжнародному фестивалі айкідо в Анкарі (Турція) та міжнародних семінарах під керівництвом Нєбі Вурала-Шихана. Федерація Айкідо і Будо тісно співпрацює з середньоспеціальними та вищими навчальними закладами, зі ЗМІ, із суспільними організаціями та іншими клубами айкідо в Україні. Сьогодні на базі федерації функціонують група айкідо для дорослих, дві дитячі групи та група японської гімнастики — тайзо.
Ми попросили про коментарі Беглі Сариєв-Сенсея, і він радо поділився секретом свого успіху.
— Що допомогло Вам подолати труднощі?
— Подолати труднощі мені допомогла мрія. Треба мати ціль і мати мрію, а також міцну віру в свої сили. Думаю, кожній людині треба зрозуміти що робити і як робити, обрати правильний напрямок, а потім не відступати ні на крок. Я — не відступив.
— Що Ви вважаєте головною перемогою Федерації Айкідо і Будо?
— Головною перемогою нашої організації я вважаю якість. Протягом тренувань велика увага приділяється технічному боку навчання, потужній дисципліні, а також філософській стороні бойових мистецтв та морально-етичному вихованню учнів.
— Якою Ви бачите Федерацію Айкідо і Будо в майбутньому?
— Федерація обов’язково стане великою та впливовою організацією. На нас чекає багато різноманітних змін. Також на базі федерації плануємо створити айкідо лабораторію з вивчення бойового мистецтва.
Конфуцій сказав: «Людина, яка зрушує гору, починає з переміщення маленьких камінців». Головне — знайти свій шлях і йти ним, незважаючи ні на що.