ШЛЯХ У ТИСЯЧУ МИЛЬ ПОЧИНАЄТЬСЯ З МАЛЕНЬКОГО КРОКУ
ШЛЯХ У ТИСЯЧУ МИЛЬ ПОЧИНАЄТЬСЯ З МАЛЕНЬКОГО КРОКУ
7-9 грудня 2018 року у Кропивницькому відбувся Міжнародний айкідо семінар під керівництвом Нєбі Вурала Сенсея — засновника та технічного директора Євразійської Організації Айкідо, одного з найкращих учнів Нобуйоші Тамури Шихана (учня засновника Айкідо).
Семінар було проведено на платформі Samurai Martial Art Club, який є одним із проектів Федерації Айкідо та Будо м. Кропивницького.
Кожен великий шлях починається з маленького кроку. Історія Федерації Айкідо та Будо м. Кропивницького почалася саме так: із нікому не відомого туркменського юнака, у якого було велике бажання присвятити життя вивченню бойових мистецтв, із тренувань на траві і снігу, із купки однодумців та тисячі перешкод, які постали на дорозі до цього.
Ім’я цього туркменського юнака — Беглі Сариєв, а Федерація Айкідо та Будо, заснована ним у 2009 році, — сьогодні велика і міцна організація. За цей час вона виховала більше 200 учнів, підготувала велику кількість інструкторів, провела більше 30 загальноукраїнських та міжнародних семінарів. Федерація систематично бере участь у щорічному міжнародному фестивалі айкідо в Анкарі (Турція) та міжнародних семінарах під керівництвом Нєбі Вурала-Шихана. Найголовніша мета організації — не лише пропагування здорового способу життя, а й всебічний розвиток людини, прагнення до позитивних змін у суспільстві, а також залучення та об’єднання небайдужих до цього людей.
За десять років діяльності Федерація Айкідо та Будо м. Кропивницького стала відомим загальноукраїнським осередком для реалізації багатьох масштабних проектів, зокрема, такого, як Samurai Martial Art Club. Основними напрямками Samurai Martial Art Club є співпраця з вищими навчальними закладами, зі ЗМІ, із громадськими організаціями та іншими клубами айкідо в Україні та світі, із органами державного управління, а також підтримка загальнокультурних та благодійних заходів. Восени 2018 року в його межах був започаткований інтенсивний тренувальний фестиваль «Кейкокай», який об’єднав майстрів різних напрямків. Також на базі Samurai Martial Art Club нещодавно відбувся захід «Протидія насиллю: Практикум для жінок і дівчат», який проходив під егідою Міністерства Юстиції України, із ініціативи Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області та за сприяння Асоціації жінок «Дія».
А на початку грудня цього року Федерація Айкідо та Будо вже вчетверте зустріла засновника та технічного директора Євразійської Організації Айкідо — Нєбі Вурала Сенсея. Міжнародний семінар під його керівництвом став можливим за підтримки народного депутата України Олександра Горбунова.
Нєбі Сенсей — людина-легенда, людина з добрим серцем та сталевим тілом. Він почав вивчати бойові мистецтва у 15 років, а у 1973 році став учнем та учідеші Нобуйоші Тамури Шихана. Він не навчає Айкідо — він його уособлює, кожен його рух і погляд є живим Айкідо. Кількість його учнів перевищує 2000, від 6 Кю до 6 Дана. Нєбі Сенсей постійно проводить семінари по всьому світові, займається підготовкою поліцейських, виконує роль технічного радника Айкідо у багатьох країнах, готує інструкторів.
Цю подію без перебільшення можна назвати знаковою як для Федерації Айкідо і Будо, так і для Айкідо загалом, оскільки вона ознаменувала ювілей діяльності Нєбі Вурала Сенсея в Україні. Десять років тому Беглі Сариєв — засновник та технічний директор Samurai Martial Art Club — уперше запросив свого вчителя до Кропивницького. Із того часу Нєбі Вурал Сенсей провів більше 30 семінарів у різних містах нашої країни.
Цьогорічний айкідо семінар тривав три дні. На базі Samurai Martial Art Club відбулися чотири тренування, на яких були присутні гості з Києва, Запоріжжя, Херсона, Мелітополя, Рівного, Дніпропетровська, а також представники з Франції. Разом із Нєбі Вуралом Сенсеєм Кропивницький відвідав і його учень — Селатдін Дорукоглу Сенсей (6 Дан Айкідо, 6 Дан Дзюдо, майстер по BJJ та Кікбоксу), колишній тренер збірної Турції з Дзюдо, інструктор силових структур. Кожне тренування під керівництвом Нєбі Вурала Сенсея та спілкування з ним дає можливість доторкнутися до світу справжнього Будо — шляху воїна — і надихає на нові звершення.
Татамі, насамперед, — це маленьке поле битви для кожного, хто зважився на найбільше змагання в своєму житті — змагання з самим собою. На щоденних тренуваннях, на іспитах, на семінарах на показових виступах змагаються зі своїми лінню, страхами та невпевненістю десятки людей. І хоча бойові мистецтва, зацікавленість спортом та здоровий спосіб життя загалом — всього лише один із шляхів пізнання себе та сучасного світу, він, насправді, безцінний. Бо ж через тіло виховується дух, а за допомогою духу — зміцнюється тіло. Людина з міцними тілом та духом, сильним характером, бажанням розвиватися — це запорука здорової, сильної та процвітаючої держави, патріотизму та національної гідності, які особливо зараз нам всім так потрібні.
Інформаційний портал Кіровоградщини - Гречка
Докладніше в розділі У Кропивницькому відбувся міжнародний семінар з айкідо (ФОТО) — Інформаційний портал Кіровоградщини - Гречка - Новини Кропивницький на сайті gre4ka.info